Trampkarze starsi pokonali lidera
Młodzież | 16 września 2018

W piątek kolejce II ligi śląskiej nasze zespoły trampkarzy starszych i młodszych wygrały swoje spotkania. Zawodnicy z rocznika 2004 pokonali na „Lorecie” lidera rozgrywek,  katowicki GKS 2 – 1. Młodsi 2 – 0 ograli MUKP Dąbrowa Górnicza. Trzeci nasz zespół (Skra II rocznik 04/05) uległ w derbowym pojedynku Ajaksowi Częstochowa 1 – 4.

Bardzo wyrównany poziom ma w tym sezonie druga liga wojewódzka trampkarzy starszych.. Po piątek kolejce szóstą drużynę tabeli od lidera dzielą zaledwie 3 punkty.
W sobotę podopieczni trenera Bańskiego gościli na STO Arenie lidera rozgrywek – katowicki GKS. Nasz zespół nie ulękł się rywala i po dobrym spotkaniu pokonał przodującą w tabeli GieKSę 2 – 1. Była to dla katowiczan pierwsza porażka w rozgrywkach ligowych . Gole dla Skry w tym spotkaniu zdobywali dla Kołodziejczyk i Weżgowiec.

Drugi nasz zespół w tej kategorii wiekowej, niestety gra w przysłowiową kratkę. Skra niedawno wyraźnie została rozbita przez Zielonych Żarki i Znicz Kłobuck, odniosła  dwa zwycięstwa nad MOSiR Myszków i  Stradomiem  Częstochowa , a  w sobotę przegrała na własnym boisku w pojedynku z Ajaksem Częstochowa.

Trampkarze młodsi z kolei w rozgrywkach drugiej ligi nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Trenowany przez trenerów Rycharskiego i Szymczaka zespół obok liderującego Górnika Zabrze i GKS Katowice ma na koncie zero przegranych spotkań. W sobotę , tuż po meczu trampkarzy starszych nasi zawodnicy zmierzyli się z ostatnim teamem ligowej tabeli – Dąbrową Górniczą. Podopieczni trenera Rycharskiego, mimo wyraźnej przewagi  długo nie mogli zdobyć  gola. Sztuka ta udała się dopiero w 72 minucie gry Przystalskiemu. Wynik meczu 5 minut później ustalił Bejm.

II liga wojewódzka – C 1 – rocznik 2004
Skra Częstochowa  - GKS Katowice 2 : 1
16.09.2018 godz. 14.30

KS Skra:

SLTS - C1 - 2 liga  - komplet wyników SLTS - C1 - 2 liga  - tabele SLTS - C1 - 2 liga  - zawodnicy KS Skra C1

III liga wojewódzka – C 1 – rocznik 2004/05
Skra Częstochowa  - Ajaks Częstochowa 1 : 4
15.09.2018 godz. 12.00

KS Skra:

Dziwiński – Milejski-Cień, Kacperak, Antczak, Bejm, Dominowski, Karoń, Majda, Major, A. Pijet, Rajca
oraz: Rosiak, I. Pijet, Musiał, Majchrzak

Gola dla Skry w 27 minucie gry Marcel Bejm