Hokejowe wyniki w sparingach orlików
Młodzież | 18 lutego 2018

Dwa zespoły naszych Orlików z rocznika 2007 rozegrały w miniony weekend  gry kontrolne. Przeciwnikiem Skry byli rówieśnicy reprezentujący  Diamentem Zduńską Wolę. Mimo, iż to tylko sparingi,  to wyniki były dość … wysoko zaskakujące. Zarówno Skra I jak i Skra II okazały się lepsze od swoich rywali. Pierwsi pokonali rywala 14 – 13, drudzy 11 – 5.

Choć wynik i aura sugerują bardziej rezultat meczu hokejowego, to mecze rozegrano na płycie głównej Skry przy Loretańskiej 20.

Skra I Częstochowa – Diament I Częstochowa 14 – 13
niedziela 18.02.2018 g. 13.00

Pierwsza tercja test meczu rozegrana przez nasz zespół nie była dobra. Począwszy od bramkarzy, którzy słabo wprowadzali piłkę do gry, kończywszy na napastnikach, którzy szybko i łatwo tracili  piłkę w strefie obronnej rywala. Efektem było trzy bramkowe prowadzenie gości.
W drugiej tercji podopieczni trenera Czoka zagrali dużo lepiej, lecz to nie wystarczyło do odrobienia strat. Dopiero w ostatniej tercji Skra zagrała dobrze. Szybki i skuteczny odbiór piłki, oraz skuteczność dała naszej drużynie minimalne zwycięstwo w całym meczu.

KS Skra:

Mrożek (Karoń Marcel) – Chrapoński, Rzońca -  Dawidowski – Boborowski, Matyja – Tomzik

Karoń Maciej, Leśniak, Matlingiewicz, Błachowicz, Burzyński

Skra II Częstochowa – Diament II Częstochowa 11 – 5
niedziela 18.02.2018 g. 13.00

Mecz gospodarze zaczęli od wysokiego pressingu rywala. Skra agresywnie zaatakowała rywala i szybko objęła prowadzenie. Taki przebieg wydarzeń uskrzydlił zespół trenera Rorata i Skrzacy w pierwszej tercji rzadko opuszczali połowę rywala.
W drugiej tercji nasza drużyna grała już nieco słabiej. Mnożyły się proste błędy i straty piłki, ale to nadal nasza drużyna dominowała na boisku. Dopiero ostatnia kwarta przyniosła gole przyjezdnym, którzy wykorzystali słabszą postawę naszego zespołu w końcowym fragmencie meczu.

KS Skra:

Nabiałek – Łysakowski, Włodarczyk – Kozłowski – Figzał, Kukuł – Gadzaliński

Krolikowski, Mikulski, Pieniak, Frydryński, Ptak, Podsiedlik.