Historyczny sezon za nami. Plan wykonany
I Zespół | 20 maja 2019

Ledwie kilkanaście godzin temu zakończył się sezon 2018/2019, a już myślimy o tym jak będzie wyglądał kolejny. Runda jesienna rozpocznie się 27 lipca.

W II lidze emocje mieliśmy do ostatniej kolejki, a można powiedzieć, że do ostatnich sekund – bo bramka zdobyta przez Olimpię Elbląg w doliczonym czasie gry w Toruniu sprawiła, że ligę opuściła Siarka Tarnobrzeg, do ostatniej chwili ważyło się także to kto jako trzeci zespół wywalczy awans, ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do GKS-u Bełchatów.

Skra walczyła w Tarnobrzegu o jak najlepszy wynik i zaprezentowała się z dobrej strony, no może z wyjątkiem 4 minut w ciągu, który straciła dwie bramki. Nasi piłkarze mieli jednak prawo i do rozluźnienia i do zmęczenia. Mają także prawo do satysfakcji, bo swoje zadanie wykonali, mimo że byli beniaminkiem i przyszło im rywalizować i z wielkimi firmami (Widzew, Ruch. GKS Bełchatów, Górnik Łęczna) i z klubami posiadającymi budżety kilkakrotnie przekraczające to czym dysponuje Skra.

Tymczasem ligę opuszcza 14-który mistrz Polski Ruch Chorzów,  spada Siarka, spadają ROW Rybnik i Rozwój Katowice. Nie zdołał awansować do I ligi bogaty Widzew, nie wywalczył awansu wspierany przez Kopalnię Bogdanka Górnik Łęczna. Jak widać pieniądze to wszystko!

O tegorocznej II lidze mówiło się, że jest wyjątkowo silna w zespoły z bogatą przeszłością i wielkimi ambicjami, ale i kolejne rozgrywki zapowiadają się ciekawie. Obok Widzewa czy Łęcznej rywalem Skry będzie przecież GKS Katowice (oraz dwaj inni spadkowicze z I ligi: Garbarnia Kraków i Bytovia Bytów). Nie tak dawno trener Skry, Jakub Dziółka przechodził do Katowice na stanowisko asystenta, bo zapewniano mu tam komfortowe warunki pracy, no i przeskakiwał z III do I ligi. Kto by wówczas pomyślał, że za chwilę oba zespoły zagrają ze sobą o punkty! W nowym sezonie w I lidze Skra będzie obok Katowic jedynym reprezentantem okręgu śląskiego. Z III grupy  (śląsko-opolsko-dolnośląskiej) trzeciej ligi awansuje już na pewno Górnik Polkowice.