Czwarte sparingowe zwycięstwo. Pewna wygrana ze Stalą Brzeg
I Zespół | 9 lutego 2019

W kolejnym, siódmym już meczu sparingowym nasza II-ligowa drużyna odniosła pewne zwycięstwo. W Opolu, na obiektach Centrum Sportu pokonała 3:0 Stal, z którą jeszcze niedawno rywalizowała w III lidze..

Stal i kilka innych zespołów przegrały tę walkę ze Skrą. Drużyna z Brzegu w sezonie 2018/19 nie spisuje się już tak dobrze. W III grupie III ligi, po 17 kolejkach zajmuje 12. miejsce.

W sobotnim sparingu nasi piłkarze bez problemów poradzili sobie ze Stalą. Do przerwy było 1:0, a gola zdobył w 10. minucie Piotr Nocoń, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Damianie Nowaku.

W drugiej połowie skrzakom udało się strzelić jeszcze dwa gole. Najpierw, w 62. minucie Adrian Błaszkiewicz przejął piłkę, ładnie zagrał pole karne Piotra Noconia. Ten strzelił, bramkarz odbił piłkę na poprzeczkę, ale Sebastian Siwek popisał się skuteczną dobitką. Wynik meczu ustalił Łukasz Kowalczyk. Po szybkim ataku, celnie uderzył lewą nogą w długi róg bramki rywali.

- Pierwsze 20-25 minut gry było pod pełną kontrolą. Później w naszą grę wkradło się trochę chaosu, ale druga połowa znowu toczyła się pod nasze dyktando. Gdybyśmy byli bardziej skuteczni, wynik byłby jeszcze wyższy – skomentował przebieg sparingu trener Paweł Ściebura, który dodał, że jest zadowolony z postawy zespołu i czuje, że jest w coraz lepszej dyspozycji. - Coraz lepiej jest z motoryką i dynamiką, ale nas to nie dziwi, bo tak zaplanowaliśmy żeby forma rosła. Mam nadzieję, że przełoży się to na sezon i w pierwszych meczach będzie optymalna.

Dla skrzaków było to czwarte sparingowe zwycięstwo. Nasi piłkarze mają też na koncie dwa remisy i porażkę. Kolejny mecz kontrolny również rozegrają na wyjeździe, w środę 13 lutego. Tym razem rywal będzie zdecydowanie silniejszy – zajmujący 7. miejsce w Fortuna I Lidze GKS Jastrzębie.

Dodajmy, że w Brzegu zabrakło kilku zawodników. Sławomir Ogłaza leczy staw skokowy, Bartłomiej Skowron drobny uraz palca, a Konrad Gerega poobijane podczas sparingu z Górnikiem Zabrze żebra i stłuczony mięsień.

Stal Brzeg – Skra Częstochowa 0:3 (0:1)