Sparingowa sobota: zwycięstwo i remis Skry
I Zespół | 3 lutego 2019

W pierwszym z dwóch zaplanowanych na sobotę meczów sparingowych Skra pokonała RKS Radomsko.

Na boisko przeciwko IV-ligowcowi (lider grupy łódzkiej) wybiegło kilku młodych zawodników Skry wspieranych przez doświadczonych kolegów. Nasz zespół miał nad rywalami przewagę organizacji gry, ale i szybkości. Skra oddała na bramkę przeciwnika przynajmniej kilkanaście strzałów z których pięć trafiło do siatki. Warto zwrócić uwagę na dwa gole Radosława Gołębiowskiego. 18-latek zagrał na prawym skrzydle, zaprezentował się z dobrej strony i zapewne dostanie kolejne okazje gry w sparingach pierwszej drużyny.

Skra – RKS Radomsko 5:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Kowalczyk (15.), 1:1 Wojtczak (35.), 2:1 Matyja (49.), 3:1 Kowalczyk (66.), 4:1 Gołębiowski (75.), 4:2 (Baraniak karny. 79.), 5:2 Gołębiowski (85.)

Skra: Kos (60. Biegański) – Skowron, Mastalerz, Poprawa, Tomczyk (45. Rogala) -  Gołębiowski, Maćkowiak, Musiał, Kowalczyk, Marek, Matyja

RKS Radomsko: Kanafa - Lewacki, Saktura (46. Pluta), Perliński (46. Klepczyński), Danilczyk, Omar Tall, Bujalski, Jura, Baraniak, Kolasa (46. Michnicki), Wojtczak (46. Gloc).

Rezerwy Górnika okazały się bardziej wymagającym przeciwnikiem od RKS-u Radomsko. Przede wszystkim młodzi gracze z Zabrza grali agresywniej i szybciej.

Skra dość szybko objęła prowadzenie, bo w 30 minucie gola strzelił Damian Nowak. Potem jednak gra była wyrównana. Górnik wyrównał po rzucie wolnym pod koniec piereszej połowy. Skra miała jeszcze co najmniej dwie okazje do zdobycia gola, ale zabrakło precyzji i dokładności w strzałach.

Przeciwko zabrzanom Skra zagrała w składzie zbliżonym do tego z ostatnich meczów w II lidze. Zabrakło jedynie chorego Piotra Noconia.

Skra – Górnik II Zabrze 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Nowak (30.), 1:1 (40. zawodnik testowany)

Skra: Biegański (30. Krzczuk) – Gerega, Holik, Błaszkiewicz, Obuchowski – Napora, Zalewski, Olejnik, Kieca, Niedbała, Nowak