Kolejne zmiany w kadrze Skry
I Zespół | 8 stycznia 2019

Maciej Buławski wraca do Śląska Wrocław, a Damian Ziarko do Odry Opole – to kolejne zmiany w kadrze Skry.

Rewolucji w kadrze Skry nie będzie, ale do kilku zmian dojdzie. Nie wszystkie te zmiany wynikają z woli naszych działaczy i trenerów. Tak jest z odejściem Macieja Buławskiego. Młody napastnik był wypożyczony ze Śląska Wrocław i stał się znaczącą postacią naszej drużyny. Maciej rozgrała jesienią 525 minut, strzelił jedną bramkę. W Śląsku Wrocław doszli jednak do wniosku, że młodzieżowiec dorósł już do treningów z pierwszym zespołem i Buławski wrócił do Wrocławia. To zapewne także wynik zapowiedzianych przez PZNP zmian, w myśl których zawodnicy młodzieżowi będą musieli grać także w zespołach Ekstraklasy.

Drugi zawodnikiem, który opuścił Skrę jest bramkarz Damian Ziarko. Ten zagrał w II lidze jeden mecz, potem siedział na ławce.

Z bramkarzem Skra problemu jednak mieć nie powinna. W kadrze są Łukasz Krzczuk i Mikołaj Biegański, a z zespołem trenuje Mateusz Kos, znany z występów w Rakowie, który ostatnio grał w Polonii Poraj.

- Wszystko wskazuje na to, że Mateusz do nas dołączy, przyda się nam jego doświadczenie – mówi wiceprezes Piotr Wierzbicki. – Co ważne on wpisuje się także w naszą politykę sięgania po piłkarzy z regionu – Mateusz osiedlił się w Częstochowie na stałe.

W miejsce Buławskiego do kadry pierwszej drużyny dołączy wychowanek Skry – Dominik Marek, który ostatnio był wypożyczony do Polonii Poraj. Skra przetestuje także w styczniu dwóch innych młodzieżowców.