Co słychać u rywali? Wszyscy wracają do treningów
I Zespół | 5 stycznia 2019

Kończy się powoli świąteczna przerwa. Większość II-ligowych rywali Skry rozpoczyna przygotowania 7 stycznia.

Skra pierwszy po świątecznej przerwie trening ma zaplanowany na środę 9 stycznia. Podobne plany ma także cześć rywali. Piłkarze ROW-u Rybnik trenują już od 3 stycznia, a Rozwój Katowice zaczyna przygotowania 10 stycznia. Jako ostatni zaczną trenować piłkarze lidera z Radomia i wicelidera z Łodzi, którzy spotkają się pierwszy raz w nowym roku dopiero 14 stycznia.

Przygotowania II-ligowców odbywać się będą głównie na własnych obiektach, ale są i tacy, którzy zaplanowali zgrupowania. Najdalej wybierają się piłkarze Radomiaka, którzy wzorem zespołów z Ekstraklasy i I ligi polecą w lutym na Cypr, gdzie będą przebywać 10 dni.

Wyjadą także łodzianie. Widzew 28 stycznia uda się na obóz do Uniejowa.bKrótkie zgrupowanie ma zaplanowany ROW- Rybnik. W dniach 21-26 stycznia rybniczanie będą trenować w Rybniku-Kamieniu.

Skra ma w planach rozegrani 9 meczów sparingowych, podobnie wyglądają założenie naszych rywali, którzy rozgrywać będą od 8 do 10 meczów. Wyjątkowo dużo grać będzie zespół ze Stalowej Woli, bo w planach ma aż 13 gier kontrolnych (w niektórych terminach Stal zagra po dwa spotkania). Wydaje się, że to efekt licznych zmian jakie mają zajść w kadrze zespołu ze Stalowej Woli i poszukiwania optymalnego ustawienia.

Na razie niewiele słychać o transferach II-ligowców, a większość zmian o których się mówi to na razie przymiarki. Potwierdzonych transferów w całej II-lidze jest zaledwie kilka.

Sporo nowych twarzy będzie zapewne w Widzewie. Łodzianie chcieli osłabic innego II-ligowca – Resovię Rzeszów, pozyskując młodzieżowca Kamila Antoniaka (20-latek zdobył w tej rundzie 5 bramek).  Do kadry Widzewa dołączyć ma także Adam Radwański z Rakowa.

Szukają nowych graczy także w Chorzowie. Ruch zainteresowany jest m.in. pozyskanie dwóch graczy z …Estonii.

O zmianach w klubach dowiemy się jednak więcej za kilka tygodni, gdy kandydaci do nowych zespołów zostaną poddani testom podczas rozpoczynających się przygotowań.