Prezes Szymczyk: Wreszcie wszystko zaczęło się dla nas dobrze układać
I Zespół | 14 listopada 2018

Ja od początku przekonywałem, że nie powinniśmy się bać II ligi. I wyszło na moje – mówi Artur Szymczyk, prezes naszego klubu.

Sobotni występ przeciwko Radomiakowi pozytywnie ocenili kibice. Z tego co pokazali na boisku cieszyli się zawodnicy, chwalił ich również prezes Artur Szymczyk. – Okazało się, że niestraszny jest nam wicelider, drużyna która głośno mówi, że w tym roku koniecznie chce awansować do I ligi. Wychodzi na to, że mamy solidny zespół, a w związku z tym możemy być spokojni o utrzymanie. Wreszcie wszystko zaczęło się dobrze dla nas układać. Oby tak dalej, w ostatnich trzech meczach tego roku.

Prezes docenia postawę skrzaków w ostatnich meczach i twierdzi, że Skra po woli wyrasta na solidnego II-ligowca.

- Wiadomo, że jesteśmy beniaminkiem, ale ja od początku przekonywałem, że nie powinniśmy się bać II ligi. I wyszło na moje. Falstart nie oznaczał, że nie nadajemy się do II ligi. Dziś wiemy, że mamy szanse dłużej pograć na tym poziomie. Nie możemy się bać spadku. Musimy walczyć, zdobywać punkty  i umacniać swoją pozycję w środku tabeli – podkreśla Artur Szymczyk.

O pojedynku z Radomiakiem prezes mówi tak: - Na pewno był ciekawy, obie drużyny stworzyły po kilka sytuacji. Ktoś powie, że Radomiak był bliżej zwycięstwa, bo miał słupek w pierwszej połowie, domagał się rzutu karnego. Ale ja odpowiem, że nam też należał się karny za faul na Nowaku. Mieliśmy też trzy sytuacje, po których mogliśmy strzelić bramki. Na pewno zasłużyliśmy na ten remis. Można powiedzieć, że my zyskaliśmy jeden ważny punkt, a oni w swoich kalkulacjach stracili dwa. Myślę, że przed sobotnim meczem wszyscy wzięlibyśmy remis w ciemno. Cieszmy się więc tym wynikiem i z optymizmem czekajmy na kolejne mecze – kończy prezes.