W sobotę mecz z Siarką. O podwójną stawkę
I Zespół | 1 listopada 2018

Pojedynek z Siarką będzie jednym z pięciu jakie w listopadzie i grudniu rozegramy na Lorecie. Z drużyną z Tarnobrzega zagramy o podwójną stawkę.

Mecze sąsiadów z tabeli zawsze miały dodatkowy smaczek i przynosiły większą dawkę emocji. Tak będzie także teraz. Po 16 kolejkach oba zespoły dzieli zaledwie punkt. Siarka jest na 12 miejscu, Skra na 14, a między nimi jest Ruch Chorzów, który ma taki sam dorobek jak nasi sobotni rywale.

Gdy jednak spojrzeć na układ tabeli z początku rozgrywek, Siarka była na zupełnie innym biegunie. Po pięciu kolejkach z 12 punktami liderowała w tabeli. W trzech kolejnych meczach zdobyła 5 punktów i wydawało się, że będzie jednym z zespołów walczących o awans. Stało się inaczej. Trudno w to uwierzyć, ale w kolejnych spotkaniach tarnobrzeżanie dorzucili do swojego dorobku jedynie punkt (po remisie na swoim stadionie z silną Elaną Toruń)! Doznali siedmiu porażek i stracili aż 21 goli.

Nasi rywale od długich tygodni są w głębokim kryzysie, co nie znaczy jednak, że w sobotę oddadzą punkty bez walki. Wręcz przeciwnie. W Tarnobrzegu wiedzą, że kolejna porażka może zepchnąć zespół do strefy spadkowej i za wszelką cenę będą chcieli temu zapobiec.

Wtedy, gdy Siarka była w czołówce, nasza drużyna doznawała kolejnych porażek i okupowała ostatnie miejsce w tabeli. Począwszy od 7 kolejki zaczęła stawać na nogi, a po ostatnim zwycięstwie w Siedlcach opuściła strefę spadkową. Skrzacy są w dobrej dyspozycji. W kilku meczach (także przegranym z Widzewem) pokazali, że mają atuty, a od większości II-ligowych rywali wcale nie odstają. Najlepszym potwierdzeniem tego byłoby sobotnie zwycięstwo nad Siarką. Zwycięstwo za… 6 punktów.

W 17. kolejce będzie więcej meczów ważnych dla układu w dolnej części tabeli. Ruch Chorzów (13 miejsce) zagra z Pogonią Siedlce (17), Rozwój Katowice (15) z Resovią Rzeszów (9), Znicz Pruszków (8) z ROW-em Rybnik (16), a Stal Stalowa Wola (7) z Gryfem Wejherowo (11).

Początek sobotniego spotkania na Lorecie o godz. 14.