Teraz czas rozpocząć marsz w górę tabeli
I Zespół | 15 października 2018

Porażki z Elaną Toruń i Widzewem Łódź zepchnęły Skrę na przedostatnie miejsce w tabeli. Wkrótce nasza drużyna stanie jednak przed szansą poprawienia dorobku i notowań w II-ligowej stawce.

W dwóch ostatnich meczach skrzacy mieli za rywali zespoły z II-ligowego topu. O punkty miało być bardzo trudno i było, nie udało się zdobyć ani jednego, ale tak naprawdę naszym piłkarzom trudno robić jakiekolwiek wyrzuty. Prezentowali się bardzo solidnie, walczyli, i chociaż przegrywali, to w stylu o niebo lepszym niż na początku sezonu, kiedy dostawali lekcje niemal od każdego z rywali. W Łodzi, choć mieli przeciwko lidera i jego niesamowitych kibiców powinni zdobyć przynajmniej jednego gola. Mogli objąć prowadzenie w pierwszej połowie, mogli wyrównać w drugiej. Mogli wywalczyć remis i gdyby się tak stało, gospodarze nie mogliby mieć żadnych pretensji. Skończyło się na wyniku 0:2 i pochwałach za bardzo dobry występ, nawet od miejscowych kibiców.

Na imponującym stadionie Widzewa Skra pokazała naprawdę dobry futbol. Grając w kolejnych meczach jesieni tak, jak przeciwko liderowi powinna szybko poprawić swoje notowania w II-ligowej stawce. Łatwo nie będzie, ale na pewno mamy prawo mieć nadzieje, że tak właśnie się stanie. Tym bardziej, że aż sześć z siedmiu meczów rozegramy na Lorecie. Już w najbliższą sobotę podejmiemy Błękitnych Stargard (początek o godz. 15.30), potem pojedziemy na bardzo ważny mecz do Siedlec i w kończącym pierwszą rundę pojedynku zagramy u siebie z Siarką Tarnobrzeg. Jesień podsumują rewanże z rywalami, z którymi grając na wyjazdach przegrywaliśmy na początku sezonu. Na Lorecie gościć będziemy kolejno Radomiaka Radom, Górnika Łęczna, Ruch Chorzów i GKS Bełchatów. Zapraszamy już teraz.

Wyniki 14 kolejki:

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 2:0