Na pierwszy mecz Skry na Lorecie poczekamy do 25 sierpnia
I Zespół | 10 sierpnia 2018

Prace przystosowujące nasz stadion do wymogów II ligi właśnie dobiegają końca, ale niestety z przyczyn formalnych obiekt nie zostanie odebrany przed zaplanowanym na 18 sierpnia meczem z Olimpią Grudziądz.

Początek sezonu dla Skry jest trudny, nasz zespół pierwsze cztery mecz rozgrywa na wyjazdach – wszystko po to by obiekt mógł przejść zmiany potrzebna do uzyskania licencji.

Prace adaptacyjne, zaplanowane i zgłoszone do PZPN przez MOSiR w Częstochowie,  umożliwiające zmianę decyzji Komisji ds. licencji polegającą na dopuszczenie obiektu do gry w II lidze przebiegają zgodnie z planem, jednak z przyczyn proceduralnych Komisja nie zdoła uchwalić decyzji przed spotkaniem z Olimpią Grudziądz.

Jak wyjaśnia Zarząd Skry najbliższe posiedzenie komisji odbędzie się 14 sierpnia, a mecz 18-go, do tego dochodzi święto (15 sierpnia), a rywal, wydział bezpieczeństwa PZPN, oraz departament rozgrywek PZPN  nie może sobie pozwolić na niepewność co do terminu i miejsca rozegrania spotkania. 

Dlatego w ustaleniu z Olimpią Grudziądz i Departamentem Rozgrywek, Zarząd naszego Klubu podjął decyzję o zmianie gospodarza i miejsca meczu zaplanowanego na 18 sierpnia. Mecz zostanie rozegrany w Grudziądzu, gospodarzem spotkania będzie Olimpia, a rewanż rozegrany zostanie w Częstochowie.

Przedstawiciele naszego Klubu zostali zaproszenia na posiedzenie Komisji  w dniu 14 sierpnia, celem przedstawienia dokumentacji stwierdzającej przystosowanie stadionu zgodnie z zaleceniami  podręcznika licencyjnego i zakończenie praca adaptacyjnych.

Jest zatem duża szansa, iż już tydzień później czyli w dniu 25 sierpnia,  zobaczymy naszych zawodników na murawie „Lorety” w starciu z Rozwojem Katowice.  O to przed Komisją będą się starać przedstawiciele naszego Klubu.

Zobacz mecz Skry w Bełchatowie - wykup dostęp - https://www.tvcom.pl/…/166509-PGE-GKS-Belchatow-KS-Skra-Cze…

Naszym piłkarzom przyjdzie więc rozegrać szęść kolejnych meczów na wyjazdach - szósta kolejka odbędzie się 22 sierpnia i wówczas Skra zmierzy się w Elblągu z Olimpią.

Prace wykonanae na obiekcie zamykające wymogi licencyjne:

1. Zaprojektowanie i wykonanie ogrodzenia oddzielającego płytę boiska od widowni po południowej i wschodniej stronie wraz z 7 siedmioma  furtkami ewakuacyjnymi (w tym 1 w sektorze rodzinnym – SEKTOR F ) w trakcie realizacji – gotowość na 14.08.2018

2.  Wyposażenie stadionu w stanowisko dowodzenia spełniające wymogi licencyjne, w tym zamontowanie tam uchylnego okna zapewniającego odsłuch z widowni  - ZREALIZOWANO

3.  Zamontowanie systemu monitoringu wizyjnego spełniającego wymogi licencyjnej – ZREALIZOWANO

4.  Zamontowanie na trybunie F siedzisk z oparciami. (SEKTOR RODZINNY)– ZREALIZOWANO

5.  Oznaczenie rzędów na widowni.ZREALIZOWANO

6.  Oznaczenie miejsc na trybunie VIP. ZREALIZOWANO

7.  Oznaczenie miejsc dla osób niepełnosprawnych na widowni oraz 3 miejsc parkingowychZREALIZOWANO

8.  Wydzielenie i odpowiednie wyposażenie trybuny prasowej (w pulpity). Wygospodarowanie pomieszczenia roboczego i sali do konferencji prasowych obok loży prasowej. – ZREALIZOWANO

9.  Zabezpieczenie na czas meczu odpowiedniej ilości toalet. - ZREALIZOWANO

10.    Zabezpieczenie za liniami końcowymi boiska 5-metrowego pobocza pokrytego sztuczną trawą. Wypoziomowanie terenu – likwidacja spadów, wyznaczenie miejsca do rozgrzewki  – ZREALIZOWANO

11.    Wyposażenie stadionu w 14-osobowe ławki dla zawodników rezerwowych oraz stanowisko dla sędziego technicznegoZREALIZOWANO

12.    Oznaczenie i wyposażenie pomieszczenia pierwszej pomocy przed medycznej – ZREALIZOWANO

13.    Wyposażenie sektora kibiców gości w punkt depozytowy – ZREALIZOWANO

14.    Oznaczenie stadionu zgodnie z wymogami licencyjnymiZREALIZOWANO

15.       Zabezpieczenie miejsca na parkingu dla 2 autokarów. ZREALIZOWANO

16.  Wykonanie oznakowania na obiekcie oraz regulaminu meczu piłki nożnej nie będącego imprezą masową, regulaminu obiektu i piktogramów zgodnie z wymogami licencyjnymi. ZREALIZOWANO.

.

Wymienione krzesełka w  sektorze rodzinnym (wymagane krzesła z oparciem minimum 30 cm)

Przedłużenie strefy bezpiecznej do 5 metrów i zanezpieczenie nawirzchnią trawiastą.

Likwidacja "spadów" i zabezpieczenie końcowej strefy boiska.

Modernizacja punktu pomocy medycznej i przebudowa miejsce pracy sędziego technicznego

Loża prasowa - pulpity dla prasy

Stanowisko dowodzenia z nowym monitoringiem w jakości HD

Montaż przesunietego piłkochwytu, oraz nowe panelowe ogrodzenie.

Zobacz mecz Skry w Bełchatowie - wykup dostęp - https://www.tvcom.pl/…/166509-PGE-GKS-Belchatow-KS-Skra-Cze…