No to zaczynamy!
I Zespół | 20 lipca 2018

21 lipca o godz.18 w Radomiu, Skra rozpocznie rywalizację w II lidze. Nasz klub znalazł się w gronie 54 najsilniejszych zespołów w Polsce, które biorą udział w rozgrywkach prowadzonych przez PZPN.

W sobotę, meczem z Radomiakiem rozpoczynamy wyjątkowy sezon. Przede wszystkim dlatego, że po ponad pół wieku Skra znów rywalizuje na szczeblu centralnym.  Rozpoczynające się rozgrywki będą jednak wyjątkowe także z innych względów - przed nami sezon jakiego w historii polskiej piłki chyba jeszcze nie było.

Jesienią kluby rywalizujące w rozgrywkach prowadzonych przez PZNP rozegrają aż 21 spotkań, wszystko po to by wiosną skończyć grę już w połowie maja. Związane jest to mistrzostwami świata do lat 21, które odbywać się będą w przyszłym roku w naszym kraju.

To spowodowało także kolejne wyzwanie – tegoroczni beniaminkowie podejdą do rozgrywek niemal z marszu.

Skra ma za sobą ledwie dwa tygodnie wspólnych  przygotowań i dwa rozegrane sparingi. W takich przypadkach mówi się zwykle, że szanse są równe dla wszystkich, ale tym razem tak po prostu nie jest. II liga skończyła poprzedni sezon dwa tygodnie wcześniej niż trzecioligowcy i większość rywali Skry ma za sobą „tradycyjnie” przepracowaną letnią przerwę.

Nikt w naszym klubie jednak nie narzeka, wszyscy robią tyle ile w zaistniałej sytuacji da się zrobić. Nasi działacze w związku z krótką przerwą poprosili PZPN o wyznaczenie pierwszych meczów na wyjazdach, by można było przygotować stadion do wymogów II ligi. Dlatego w Częstochowie nasz zespół zobaczymy dopiero 18 sierpnia.

Chcąc sprostać wymogom morderczej jesieni (21 kolejek) poszerzono także klubową kadrę, do której dołączyło czterech zawodników, a prawdopodobnie to nie koniec transferów. Na dziś trener Paweł Ściebura ma do dyspozycji niemal dwa zespoły, jest więc w kim wybierać. Oczywiście, brak sparingów i niewielka ilość wspólnych treningów zadania nie ułatwiają, ale też nikt szkoleniowcom i zawodnikom nie narzuca presji. Drużyna ma walczyć i grać ma miarę możliwości, a na ile to wystarczy zobaczymy po sezonie.

Rozpoczynający się sezon jest także wyjątkowy ze względu na nagromadzenie w II lidze zespołów z bogatą przeszłością i ambicjami nawiązania do swoich największych osiągnięć. Mowa przede wszystkim o łódzkim Widzewie i Ruchu Chorzów, ale przecież Górnik Łęczna czy GKS Bełchatów nie tak dawno grały w ekstraklasie, a Radomiak, Resovia, Elana czy Stal Stalowa Wola to znane firmy, które mają ambicję na grę nie tylko w I lidze. Skra nie musi się w tym gronie czuć Kopciuszkiem – w końcu ma za sobą 92 lata wspaniałej historii czym większość rywali z II ligi nie może się pochwalić.

Jak więc w tym gronie poradzi sobie nasz zespół? W klubie wszyscy ze spokojem i wiarą czekają na pierwsze mecze. Ta drużyna udowodniła, że potrafi i chce walczyć, nawet jeśli przegrywa to zawsze może z boiska schodzić z podniesioną głową.

Na razie trzymajmy więc kciuki za skrzaków, a 18 sierpnia spotkajmy się na stadionie przy Loretańskiej!

W I kolejce sezonu 2018/2019 w II lidze PZPN zagrają:

Gryf Wejherowo Górnik Łęczna 2018-07-21 17:00 -:-
ROW 1964 Rybnik Stal Stalowa Wola 2018-07-20 18:00 -:-
Resovia Rzeszów Znicz Pruszków 2018-07-21 17:30 -:-
Elana Toruń Rozwój Katowice 2018-07-22 15:00 -:-
Widzew Łódź Olimpia Elbląg 2018-07-21 19:10 -:-
Błękitni Stargard Szczeciński Olimpia Grudziądz 2018-07-21 16:00 -:-
Pogoń Siedlce GKS Bełchatów 2018-07-21 17:00 -:-
Siarka Tarnobrzeg Ruch Chorzów 2018-07-21 17:00 -:-
Radomiak Radom Skra Częstochowa 2018-07-21 18:00 -:-

Transmisja video - wykup w systemie per per viu - obejrzyj inaugurację Skry w II lidze i wesprrzyj Klub  !