Co słychać u naszego pierwszego rywala. Radomiak gotowy do sezonu
I Zespół | 16 lipca 2018

Radomiak Radom, nasz pierwszy rywal w walce o II-ligowe punkty przygotowania podsumował sparingiem z II-ligową Avią Świdnik. Wygrał 2:0.

Radomiak minione rozgrywki zakończył na piątym miejscu, z 2 punktami starty do Garbarni Kraków, która uzyskała prawo gry w barażach. W rozpoczynających się za niespełna tydzień rozgrywkach radomianie mają walczyć o awans do Nice I ligi. Bynajmniej uznawani są za jednego z faworytów do miejsc w ścisłej czołówce. Mają silny zespół, którego największą gwiazdą jest król strzelców sezonu 2017/18 Brazylijczyk Leandro (19 goli). Sporą wartością Radomiaka jest także pozyskany z Rakowa Słowak Peter Mazan, który w ostatnim sezonie wystąpił w 31 meczach i strzelił 8 goli.

W sparingu z Avią Mazan nie zagrał, Leandro spędził na boisku 60 minut i gola nie zdobył.  Wyręczyli go rezerwowi – Jakub Rolinc i Dominik Sokół.

Przed kolejnym sezonem w II lidze Radomiak mocno przebudował kadrę. Pozyskał aż 12 zawodników, w ostatnim tygodniu bramkarza Mateusza Kochalskiego i 21-letniego środkowego pomocnika Rafała Makowskiego. Ten drugi grał ostatnio w Zagłębiu Sosnowiec (trafił tam z Legii Warszawa), z którym awansował do ekstraklasy. Miał w tym klubie zostać na dłużej, podpisał już kontrakt, ale go rozwiązał i odszedł do Radomiaka. Przeciwko Avii Makowski zagrał 45 minut. Radomiak wygrał pewnie. Dla drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Banasika (w Radomiaku pracuje od czerwca 2018 roku)było to drugie zwycięstwo odniesione podczas trzech tygodni przygotowań. Bilans naszego rywala to dwie wygrane, remis z Legią Warszawa i porażka z rumuńskim Vitorulem Constanta.

Przypomnijmy, że Skra zadebiutuje w II lidze w najbliższą sobotę 21 lipca. Mecz w Radomiu zaplanowano na godz. 18.

Wyniki sparingów Radomiaka:

Radomiak: – Górnik Łęczna 3:1, Stal Mielec – Radomiak 1:0, Radomiak – FC Viitorul Constanta 1:3, Legia Warszawa – Radomiak 0:0, Avia Świdnik – Radomiak 0:2.

Avia Świdnik - Radomiak Radom 0:2 (0:2)

Bramki: Rolinc 65., Sokół 66.

Radomiak: Haluch (70' Bielikow) - Klabnik, Grudniewski (70' Kucharski), Świdzikowski (77' Hodowany) - Jakubik (46' Luz), Szuprytowski (46' Suchanek), Pietroń (46' Makowski), Filipowicz (46' Kaput), Wawszczyk (46' Winsztal) - Mikita (60' Rolinc), Leandro (60' Sokół)