Już w sobotę liga!
I Zespół | 15 lipca 2018

Tegoroczna przerwa w rozgrywkach jest tak krótka, że jeszcze nie zdążyliśmy się nacieszyć z awansu, a już trzeba grać o II-ligowe punkty.

Nasi piłkarze pierwszy mecz w II lidze rozgrają w sobotę o godz. 18 w Radomiu z Radomiakiem. Rywale jest bardzo silny, w ub. sezonie zajął piąte miejsce w tabeli, a rok wcześniej walczył w barażach o awans do I ligi.

Pytanie jednak jaki to będzie Radomiak? U naszych pierwszych rywali doszło bowiem latem do prawdziwej rewolucji kadrowej. Odeszło z klubu siedmiu zawodników, ale dołączyło do kadry aż trzynastu.

Do Radomiaka przyszli: Filip Adamczyk (B - JKS 1909 Jarosław), Bruno Luz (P - CS Luceafărul Oradea), Michał Kaput (P - ŁKS 1926 Łomża), Mateusz Kochalski (B - Legionovia Legionowo), Kacper Kokosza (O - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski), Rafał Makowski (P - Zagłębie Sosnowiec), Karol Noiszewski (P - Mazovia Mińsk Mazowiecki), Łukasz Pietroń (P - GKS Bełchatów), Radosław Pruchnik (P - Górnik Łęczna), Michał Suchanek (P - Górnik Łęczna), Jakub Wawszczyk (O - KP Starogard Gdański), Bartosz Zakrzewski (O - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Armánto Goúfas (Panegiálios GS), Kamil Bielikow (Legia Warszawa (j))

Odeszli: Chinonso Agu (P - ?), Matthieu Bemba (P - ?), Dariusz Brągiel (P - ?), Hubert Gostomski (B - Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Leândro (N - Raków Częstochowa), Bartosz Skowron (O - Znicz Pruszków), Jakub Wróbel (N - Garbarnia Kraków).

W Skrze – zgodnie z zapowiedzią prezesów – wielkich zmian nie ma. Po odejściu do GKS-u Katowice Daniel Rumina oraz Marcina Kowalskiego, do kadry dołączyli Michał Kieca,  Sebastian Siwek i Kamil Zalewski. Sprawdzanych jest jeszcze trzech piłkarzy, w tym dwóch napastników, ale decyzje w ich sprawie nie zapadły.

W tym tygodniu nasz zespół zagra drugi (po piątkowej porażce 0:1 z Rakowem) sparing. W środę w Siewierzu zmierzy się z Przemszą, a potem już liga. Nie ma co ukrywać, że pierwsze mecze będą w tej sytuacji dla Skry bardzo trudne, a podstawowy skład wykrystalizuje się już w spotkaniach  o punkty.  Nasi trenerzy stoją przed trudnym zadaniem, bo kandydatów do gry jest wielu. W sparingu z Rakowem zagrały dwie pełne jedenastki, a na boisko nie wybiegli jeszcze Sebastian Siwek i nasi juniorzy.

Przypomnijmy, że cztery pierwsze mecze Skra zagra na wyjazdach. Taki kalendarz to wynik prośby naszego klubu – kilka dodatkowych tygodni potrzebne jest na dostosowanie obiektu do wymogów II ligi.

Pierwsze spotkanie na „Lorecie” odbędzie się 18 sierpnia, a naszym rywalem będzie Olimpia Grudziądz.