Ruszyły pierwsze treningi, na razie indywidualne
I Zespół | 2 lipca 2018

Wspólne przygotowania do sezonu Skra rozpocznie 9 lipca, ale większość zawodników już od 2 lipca pracuje indywidualnie.

Dla Skry przerwa w rozgrywkach będzie wyjątkowo krótka, ostatni mecz nasi piłkarze rozegrali 16 czerwca, a już 21 lipca powalczą pierwszy raz o punkty w II lidze. Trudno w tej sytuacji mówić o normalnym okresie przygotowawczym. A trzeba jeszcze pamiętać, że jesienią Skra rozegra aż 21 spotkań.

- Rzeczywiście, sytuacja jest wyjątkowa dlatego przede wszystkim postanowiliśmy dać piłkarzom odpocząć nie tylko fizycznie, ale i psychicznie – mówi Jacek Rokosa asystent trener Skry do spraw przygotowania kondycyjnego. – Inaczej by to wyglądało, gdybyśmy mieli wcześniej zapewniony awans, a my walczyliśmy do samego końca, więc wysiłek i obciążenia psychiczne były ogromne.

Po dwóch tygodniach urlopów i odpoczynku od piłki, nasi zawodnicy rozpoczynają już jednak treningi. – Na razie mają rozpiski indywidualnych, ale ci którzy czują taką potrzebę mogą przychodzić w tym tygodniu na stadion, przez ten tydzień jestem do ich dyspozycji i mamy już za sobą pierwsze wspólne zajęcia w kilkuosobowym gronie.

Drużyna w komplecie zacznie trenować 9 lipca, przed pierwszym meczem w II lidze z Radomiakiem Radom zdąży zagrać tylko dwa mecze sparingowe  Rakowem i Przemszą Siewierz.

- Siłą rzeczy to będą przygotowania metodą startową, ale musimy się dostosować do sytuacji, wierzę jednak, że sobie poradzimy, choć wyzwanie przez piłkarzami i całym klubem jest ogromne – dodaje Jacek Rokosa.

Jak informuje trener w tej chwili żaden z piłkarzy nie zgłasza problemów zdrowotnych, normalnie przygotowania z drużyną ma rozpocząć także Konrad Gerega, który nie grał przez całą rundę wiosenną po zerwaniu więzadeł kolanowych. Jest jednak spora szansa na to, że nasz obrońca będzie gotowy do gry w II lidze.

- Widziałem z jaką ambicją i zaangażowaniem Konrad pracował i jestem przekonany, że będzie w pełni sił – mówi Jacek Rokosa.