Co przyniesie przedostatnia kolejka? Do Głubczyc po trzy punkty
I Zespół | 8 czerwca 2018

W III grupie III ligi, w walce o awans wciąż liczy się pięć zespołów. Liderem jest jednak nasza Skra i wierzmy, że pozostanie nim do zakończenia zmagań.

W kończącym 32 kolejkę meczu skrzacy we wtorek zremisowali w Zdzieszowicach z Ruchem. Aktualnie dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedzają Ślęzę Wrocław, dalej o jeden punkt Gwarka Tarnowskie Góry i o dwa Stal Brzeg i KS Polkowice. Zadaniem na najbliższą kolejkę jest zwycięstwo w Głubczycach z ostatnią w tabeli Polonią. Teoretycznie nie powinno być o to trudno. Polonia wyraźnie odstaje od reszty stawki. W 32 meczach wywalczyła 19 punktów, a do przedostatniego Falubazu traci  11.

Drużyna z Głubczyc straciła dotychczas aż 91 goli. Wysokie porażki przytrafiały się jej nie tylko na wyjazdach. W 31 kolejce na własnym boisku uległa 0:4 Unii Turza Śląska, wcześniej 1:5 Falubazowi i Ruchowi Zdzieszowice. Grając u siebie Polonia straciła nawet więcej goli niż na wyjazdach, ale potrafiła też strzelić 20 bramek i wygrać trzy mecze – z Piastem Żmigród, Lechią Dzierżoniów i Zagłębiem II Lubin.

Piłkarze z Głubczyc już dawno pogodzili się ze spadkiem, ale w ostatniej kolejce 2:1 wygrali na wyjeździe z rozbitym niepowodzeniami Stilonem. Pokazali, że mają charakter i grają do końca. Można się więc spodziewać, że liderowi też nie ułatwią zadania.

Dla skrzaków zwycięstwo nad Polonią będzie jednak obowiązkiem. Nasza drużyna musi przywieźć z Głubczyc 3 punkty. Z drugiej strony ważne jest, aby w sobotniej kolejce jakieś straty ponieśli rywale. A może się tak zdarzyć. Ślęza zagra na wyjeździe z Rekordem Bielsko Biała, a Gwarek Tarnowskie Góry w Dzierżoniowie z Lechią. Stal i KS Polkowice wystąpią w roli gospodarzy, ale drużyna z Brzegu będzie miała za rywala rewelację wiosny – Piasta Żmigród. Polkowiczanie zagrają z kolei z rezerwami Zagłębia Lubin.

Wszystkie mecze 32 kolejki odbędą się w sobotę 9 czerwca. Początek o godz. 18.

Kto z kim w 23 kolejce:

Pniówek Pawłowice Śląskie - Ruch Zdzieszowice