W środę gramy zaległy mecz z Rekordem
I Zespół | 16 kwietnia 2018

Trzy porażki, remis i zwycięstwo to dorobek naszej drużyny po pięciu pierwszych meczach rundy wiosennej. Daleki od oczekiwań, dlatego w środę trzeba wygrać z Rekordem Bielsko-Biała.

W środę o 18 zagramy zaległy mecz z II kolejki, którego nie udało się wówczas rozegrać z powodu ataku zimy. Rywal jest silny i niewygodny dla Skry, mecze z Rekordem zawsze były trudne i wyrównane. W ostatniej kolejce bielszczanie zremisowali z Ruchem Zdzieszowice, ale wcześniej pokonali rezerwy Miedzi 2:1, wygrali derbowy mecz ze Stalą 3:1, oraz pokonali po 2:0 Polonię Głubczyce i Stilon Gorzów. Wiosnę nasz środowy rywal ma więc całkiem udaną i na pewno przyjdzie do Częstochowy z nadzieją na kolejne punkty.  

Jeśli jednak myślimy o zachowaniu szans na awans to spotkanie trzeba wygrać. Wiosną zgubiliśmy już zbyt wiele punktów – powody tych niepowodzeń był różne, fakty są jednak takie, że tracimy do lidera – KS Polkowice już pięć oczek. Polkowiczanie mają jeden mecz rozegrany więcej jeśli więc pokonamy Rekord strata będzie wynosiła dwa punkty.

Skra chcąc sobie dopisać trzy punkty musi jednak uniknąć błędów w obronie – takich jak choćby z Zabrzu, po którym straciła gola z rzutu karnego i bramkarza (za czerwoną kartkę) i zagrać skuteczniej w ataku. Bo nasz zespół stwarza sobie wiele sytuacji strzeleckich – nawet w Zabrzu grając w osłabieniu miał ich kilka, a trzy wręcz wymarzone – ale bramek strzela niewiele. A gdybyśmy w meczu z Górnikiem wykorzystali  rzut karny przy stanie 0:0, albo zamienili na gola swoje okazje w meczu w Polkowicach dzisiaj pewnie tabela wyglądałaby inaczej i nie mielibyśmy powodów do narzekania na błędy sędziów, którzy tej wiosny mylą się tylko na niekorzyść Skry. Pozostaje mieć nadzieję, że limit „dziwnych” decyzji arbitrów został już wyczerpany, ale najlepszym antidotum na takie wydarzenia wydaje się szybkie strzelenia gola i kontrolowanie boiskowych wydarzeń. Skrę na pewno stać na to, by – szczególnie u siebie – zagrać w sposób nie pozostawiający wątpliwości komu należą się punkty.   

Co by nie mówić środy mecz zapowiada się bardzo ciekawie,  bo i rywal silny i stawka spotkania bardzo wysoka. Zapraszamy więc na Loretę – emocji na pewno nie zabraknie.

W środę zaległe spotkania rozegra także Stal Brzeg, który zmierzy się na wyjeździe z Unią Turza Śląska.

..