Stal Brzeg dogoniła Skrę
I Zespół | 11 marca 2018

Po niezwykle dramatycznym meczu Stal Brzeg wygrała we Wrocławiu ze Ślęzą 3:2 zdobywając bramkę z rzutu karnego w ostatniej minucie meczu. Stal ma tyle samo punktów co Skra.

Po porażce Skry w Legnicy 1:3 czekaliśmy na wynik meczu Ślęzy i Stali, które traciły do naszej drużyny po trzy punkty. Z naszego punktu widzenia najkorzystniejszy byłby podział punktów i wszystko na taki wskazywało. Do przerwy we Wrocławiu było 1:1. Co prawda goście strzelili w 79.min drugą bramkę, ale Ślęza zdołał odpowiedzieć w pięć minut później.

Zegar boiskowy wskazywał już 90. minutę meczu (według gospodarzy była 97 minuta gry) gdy sędzia podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę wykorzystał  Marcin Nowacki i trzy punkty pojechały do Brzegu.

Stal ma na koncie 36 oczek, tyle co Skra, ale jesienią w Brzegu pokonała naszą drużynę 1:0 i to ona jest liderem.

Ślęza Wrocław - Stal Brzeg 2:3 (1:1)

0:1 Celuch 39′, 1:1 Stempin 42′, 1:2 Bronisławski 79′, 2:2 Firlej 85′, 2:3 Nowacki (karny) 90+7′

Warto też zwrócić uwagę na wynik z Polkowic, gdzie KGHM pokonała Unię Turza aż 6:0 i także będzie się liczył w walce o awans.

W sobotę 17 marca, Skra podejmuje o godz. 15 Rekord Bielsko-Biała. Bielszczanie w pierwszej kolejce nie grali, ich mecz ze Stilonem został przełożony, podobnie jak spotkanie Pniówka i Gwarka Tarnowskie Góry oraz Górnika II Zabrze i Piasta Żmigród.