W sobotę zaczynamy rundę wiosenną. Skra gotowa do boju
I Zespół | 9 marca 2018

Szeroka kadra, zgranie, ambicja i przede wszystkim umiejętności  - to atuty Skry, która do rundy wiosennej trzeciej grupy III ligi przystępuje w roli lidera.

Choć kadra niemal się nie zmieniła to Skra w teorii wydaje się być silniejsza niż jesienią. Dlaczego?

Ponieważ do składu wrócili Adrian Błaszkiewicz i Piotr Nocoń. Ten pierwszy jesienią wiele nie pograł (113 minut) i doznał poważnej kontuzji. Drugi wrócił do gry w połowie rundy, ale dopiero dochodził do formy. Teraz i Błaszkiewicz i Nocoń  są w pełni sił. To samo zresztą można powiedzieć o Mariuszu Holiku. Także wracał jesienią po długie przerwie, teraz jest w 100 procentach przygotowany do gry.

W ostatnich sparingach cała trójka prezentowała się bardzo dobrze. I ma prawo liczyć na miejsce w składzie. Tyle, że takie same i również uzasadnione prezentowaną formą oczekiwania może mieć kilkunastu innych piłkarzy.

Dzisiaj o miejsce w bramce rywalizuje trzech zawodników, a na dziesięć pozycji mamy 17 właściwie równorzędnych zawodników gotowych do gry. Siedemnastu, jeśli nie liczyć juniorów, a wygląda na to, że trzeba zacząć ich „liczyć”. Jesienią Dominik Marek, Sebastian Rogala czy Kacper Wierus nie grali wiele, ale minęło pół roku, a w przypadku tak młodych zawodników to sporo czasu. W sparingach radzili sobie co najmniej dobrze, nabrali pewności siebie, czemu więc nie mieliby powalczyć o miejsce w składzie?

Niewielkie zmiany

Te „niewielkie zmiany” jakie zaszły w kadrze to odejście Roberta Brzęczka i powrót Karola Tomczyka. Robert wiele jesienią nie pograł, Karol to zawodnik, który w Skrze spędził prawie 6 lat więc zna wszystkich i wszyscy znają jego. I to jest właśnie kolejny atut Skry – zgranie i zrozumienie na boisku. Ta drużyna ma za sobą dziesiątki meczów w tym składzie i dzisiaj nie jest problemem czy Adam Olejnik zagra na obronie, czy na skrzydle, a Piotr Mastalerz nie będzie bocznym obrońcą tylko stoperem – można powiedzieć, że każdy wariat ustawienie był już przećwiczony i to nie raz i nie dwa.

Chłodne głowy

Kolejną silną stroną naszego zespołu wydaje się być „emocjonalna stabilność”. Ta wynika z doświadczenia i świadomości swoich atutów.

Sztab szkoleniowy i piłkarze Skry potrafią koncentrować się na kolejnych meczach i nie widać, aby pozycja lidera w jakikolwiek sposób ich deprymowała. Co ważne w klubie absolutnie nie pojawia się hasło „awans za wszelką cenę”.

Oczywiście, działacze, trenerzy i piłkarze chcieliby go osiągnąć i zrobią wszystko, żeby tak się stało, ale mają jednocześnie świadomość, że trzeba tak jak dotychczas robić swoje, czyli skupiać się na dobrej grze w każdym kolejnym meczu.

Początek w Legnicy

W pierwszy spotkaniu nasz zespół zagra w Legnicy z rezerwami Miedzi. Inauguracyjne spotkania zawsze są wielką niewiadomą, w tym przypadku tym większą, że drugi zespół Miedzi przygotowywał się do sezonu bez rozgłosu. O rywalu nie wiemy wiele, ale jeśli Skra zagra na w sobotę na miarę swoich możliwości to o wynik możemy być spokojni.

Dobre rozpoczęcie rundy byłoby wskazane, tym bardziej, że we Wrocławiu trzecia w tabeli Ślęza zagra z zajmującą drugie miejsce Stalą Brzeg - ktoś punkty będzie musiał stracić, więc jest to okazja powiększyć przewagę nad rywalami.

Mecz w Legnicy rozpocznie się w sobotę o godz. 15. Na klubowym Facebooku, postaramy się na bieżąco informować o jego przebiegu.

XVIII Kolejka / Wiosenna - aktualnie rozgrywana
Ruch Zdzieszowice Falubaz Zielona Góra 2018-03-10 14:00 -:-
Pniówek Pawłowice Śl. Gwarek Tarnowskie Góry 2018-04-04 17:00 -:-
Górnik II Zabrze Piast Żmigród 2018-04-25 16:00 -:-
Lechia Dzierżoniów Zagłębie II Lubin 2018-03-10 15:00 -:-
Ślęza Wrocław Stal Brzeg 2018-03-11 13:00 -:-
KGHM Zanam Polkowice Unia Turza Śląska 2018-03-10 16:00 -:-
Rekord Bielsko Biała Stilon Gorzów 2018-04-04 16:00 -:-
Stal Bielsko Biała Polonia Głubczyce 2018-03-10 14:00 -:-
Miedź II Legnica Skra Częstochowa 2018-03-10 15:00 -:-

.