Skra - Ruch Radzionków 4:0. Szóste sparingowe zwycięstwo
I Zespół | 17 lutego 2018

Tak jak się można było spodziewać nasi piłkarze nie mieli problemów z pokonaniem IV-ligowego Ruchu Radzionków.

Skra od początku miała lekką przewagę, ale jak po meczu ocenił trener Mateusz Maciejewski w pierwszej połowie zaprezentowała się słabo.

Nasi piłkarze bramkę zdobyli już w 13. min z rzutu karnego, którego – przyznajmy – sędzia dość pochopnie podyktował po tym jak Piotr Nocoń upadł w polu karnym. „Nocek” pewnie zamienił jedenastkę na gola.

Potem na bramkę rywali strzelał jeszcze Damian Nowak, ale i goście przeprowadzili dwie-trzy akcje zakończone strzałami. Z czasem zresztą piłkarze Ruchu poczuli się pewniej i coraz częściej gościli pod bramką Skry.

W 32. min bramkę mogła jednak zdobyć Skra. Adam Olejnik uderzył z 14 metrów mocno, ale jednak tuż nad poprzeczką. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to wyrównana gra, która nie przyniosła większych emocji.

W drugiej połowie tradycyjnie już nasi trenerzy dokonali kilku zmian w składzie. Na boisko wszedł m.in. testowany młody pomocnik.

fotogaleria z mecz -  foto Arek Rek - [zobacz]

Przez pierwsze minuty Skra nie potrafiła sobie stworzyć sytuacji podbramkowych, odnotować można tylko dwa rzuty wolne wykonywane przez Eryka Krupę.

Wreszcie w 12. min ładny rajd po skrzydle przeprowadził Marcin Kowalski (którego szkoleniowcy sprawdzają w roli skrzydłowego), wycofał piłkę do Piotra Mastalerza, który zagrał w pole bramkowe do Daniela Rumin – nasz napastnik mimo asysty dwóch rywali zdołał skierować piłkę do bramki.

Chwilę później Daniel mógł strzelić kolejną bramkę, ale uderzył zbyt lekko by pokonać bramkarza. W 64. min nasz uderzył już bardzo mocno i precyzyjnie – z ok. 25 metrów posłał piłkę w samo okienko bramki Ruchu.

Z czasem nasz zespół zyskał wyraźną przewagę, a kolejna bramka „wisiała w powietrzu”. Wydawało się, jednak że skończy się na strzałach  z dystansu Dominika Marka i Sebastiana Rogali, ale w ostatniej akcji napastników wyręczył Adrian Błaszkiewicz, który wykorzystał dośrodkowanie Dominka Marka.

skrót i relacja z meczu - Telewizja RR - TV - ZOBACZ

Skra – Ruch Radzionków 4:0 (1:0)

Bramki:

Nocoń (z karnego 13.), Rumin (57.), Rumin (64.), Błaszkiewicz (90.)

Skra:

Biegański  - Mastalerz, Holik, Błaszkiewicz, Obuchowski – Olejnik, Musiał, Ogłaza, Nocoń, Niedbała, Nowak

II połowa:

Kosut – Mastalerz (60. Opala), Woldan, Błaszkiewicz, Krupa – Kowalski, Ogłaza (60. Rogala), zawodnik testowany, Kowalczyk, Marek, Rumin

fotogaleria z mecz -  foto Arek Rek - [zobacz]

...