W środę kolejny test formy seniorów. Rywalem Polonia Poraj
I Zespół | 13 lutego 2018

Trzy mecze sparingowe rozegrają w ciągu ośmiu dni nasi seniorzy. Jeden mają już za sobą, kolejny odbędzie się jutro, w środę 14 lutego na „Lorecie” z Polonią Poraj.

W minioną sobotę skrzacy sparowali Sołą Oświęcim. W związku z problemami organizacyjni-finansowymi ósma drużyna IV grupy III-ligi została mocno odmłodzona i dostała od naszego lidera surową lekcję. Wyjechała z „Lorety” z bagażem pięciu goli. Nasi piłkarze zaprezentowali niezłą dyspozycję, a trzeba pamiętać, że mają prawo odczuwać trudy przygotowań. Zwracał na to uwagę trener Paweł Ściebura.

- Obciążenia treningowe w pięciu pierwszych tygodniach były duże, chociaż oczywiście nie chcieliśmy przesadzić. Ale jakieś zmęczenie na pewno się pojawiło i widać to było w meczu z Sołą – mówi Paweł Ściebura. – Nadal trenujemy  intensywnie, ale te obciążenia będą się zmniejszać. Wcześniej w wywiadach wspominałem, że przygotowujemy się troszkę inaczej niż pozostałe drużyny i tutaj nic się nie zmienia.

Skrzacy imponowali w dotychczasowych sparingach. Wcześniej ograli trzy zespoły z II Iigi (3:0 Garbarnię Kraków, 4:2 GKS Bełchatów i 1:0 Rozwój Katowice)oraz zremisowali 1:1 z rezerwami Legii Warszawa. Kolejny mecz rozegrają już jutro, w środę 14 lutego o godz. 18.30. Na Lorecie zmierzą się z IV-ligową Polonię Poraj. Trzy dni później będą gospodarzem spotkania z Ruchem Radzionków (godz. 11), a potem zagrają jeszcze z Odrą Opole i Rakowem.

Pierwszy mecz rundy rewanżowej nasza drużyna rozegra 10 marca. Na wyjeździe zmierzy się z Miedzią II Legnica.