Patryk Mularczyk nadal kibicuje Skrze
I Zespół | 4 stycznia 2018

Dla mnie postawa Skry w rundzie jesiennej nie jest żadnym zaskoczeniem, widać było, że tak grupa ma potencjał – mówi były piłkarz naszego klubu Patryk Mularczyk.

Patryk Mularczyk był do Skry dwukrotnie wypożyczany z Zagłębia Sosnowiec. Rozegrał w naszym klubie w sumie 32 mecze i strzelił 12 bramek. Po sezonie 2016/2017 Skra chciała przedłużyć wypożyczenie, ale w macierzystym klubie Patryka uznano, że przyda się drużynie grającej w I lidze.

Młody piłkarz najpierw wywalczył miejsce w kadrze Zagłębia, a potem w podstawowej jedenastce, co dobrze świadczy także o Skrze, gdzie tak naprawdę dostał szansę na sprawdzenie się w meczach o stawkę.

Pod koniec rundy więcej jednak siedział na ławce rezerwowych niż przebywał na boisku.

- Straciłem miejsce na pewno trochę przez brak skuteczności, drużynie nie szło za dobrze i trener postawił na innych zawodników, wtedy zaczęliśmy wygrywać, a zwycięskiego składu się nie zmienia – tłumaczy „Mular”.

Zagłębie, tak jak Skra rozpoczyna przygotowania 8 stycznia, Patryk będzie walczył o powrót do jedenastki pierwszoligowca: - Trener powiedział mi, żeby spokojnie pracował i powalczył o miejsce i taki mam plan – mówi zawodnik.

Spytany o to co zyskał dzięki grze w Skrze Patryk przyznaje: - Dużo się tu nauczyłem, przede wszystkim wszedłem w Częstochowie do piłki seniorskiej. To dla mnie był bardzo dobry czas i dobrze go wspominam.

Mimo gry w Sosnowcu piłkarz nadal interesuje się tym co dzieje się na Loretańskiej, jego lajki często pojawiają się pod tekstami dotyczącymi występów Skry.

- Rzeczywiście, często zaglądam na stronę Skry, czytam co się  dzieje w klubie. Dla mnie postawa chłopaków w rundzie jesiennej nie była wielkim zaskoczeniem, już wcześniej widać było, że jest w tej drużynie potencjał, tylko coś musiało „zaskoczyć” i tak się stało w tej rundzie.

Zdaniem „Mulara” w przypadku awansu Skra nie miałaby problemu z rywalizacją w II lidze.

- Na pewno w Skrze jest tylu dobrych zawodników, że jeśli udałoby się awansować to w II lidze by sobie poradzili, tym bardziej, że pewnie doszłoby 2-3 doświadczonych zawodników i jeszcze wzmocnili zespół. Ja w każdym razie trzymam kciuki za awans Skry.