Rośnie przewaga Stali i Skry
I Zespół | 6 listopada 2017

Już cztery punkty traci do Skry trzeci w tabeli Gwarek Tarnowskie Góry. Lider – Stal Brzeg ma o punkt więcej od naszej drużyny.

Meczem 15. kolejki było spotkanie w Brzegu gdzie Stal podejmowała Gwarka. Gospodarze dwa razy wychodzili na prowadzenie i dwukrotnie Gwarek potrafił doprowadzić do remisu. Końcówka należała jednak do Stali, która strzeliła dwie bramki i umocniła się na pozycji lidera.

Porażka Gwarka, przy zwycięstwie naszej Skry z Ruchem Zdzieszowice 3:0, sprawiła, że lider i wicelider mają już rzucającą się w oczy przewagę nad rywalami. Jest ona większa niż można się było spodziewać, bo KS Polkowice sensacyjnie przegrał u siebie z Piastem Żmigród.  A przed tygodniem gdy polkowiczanie ograli w Tarnowskich Górach Gwarka pisaliśmy, że wracają do gry! W trzeciej grupie III ligi niczego być pewnym nie można.

Punkty straciła także dobrze ostatnio spisująca się Ślęza, która zremisowała w Legnicy z rezerwami Miedzi.

W najbliższej kolejce nasz zespół znów zagra u siebie i wręcz musi sięgnąć po trzy punkty. Choć zawsze podkreślamy, że w tej grupie nie ma słabych rywali, to jednak tym razem przyjeżdża na „Loretę” zespół, który wyraźnie odstaje od reszty drużyn. Polonia Głubczyce ma na koncie tylko sześć punktów, a w ostatniej kolejce przegrała u siebie ze Stilonem Gorzów 1:4. Do tej pory piłkarze z Głubczyc dali sobie strzelić 42 bramki.

fotogaleria z meczu z Ruchem - autor Arek Rek - [ZOBACZ]

W sobotę faworyt będzie więc murowany, ale też nie ma mowy o lekceważeniu rywala.  Do końca rundy jeszcze tylko dwa spotkania (w ostatniej kolejce Skra zagra w Bielsku ze Stalą) i nie można pozwolić sobie na dekoncentrację.

Wyniki XV kolejki (za 90.miut.pl)

Polonia Głubczyce -  Stilon Gorzów Wielkopolski  1:4

Szymon Grek 73 - Łukasz Zakrzewski 31, 77, Damian Pawłowski 57, Alan Błajewski 84

BKS Stal Bielsko-Biała - Unia Turza Śląska 2:0