Porażki juniorów w grach kontrolnych
Junior A1 | 3 lutego 2019

Nasze zespoły juniorskie w sobotnie popołudnie w ramach gier kontrolnych podejmowały na „Lorecie” seniorskie zespoły klasy okręgowej. Zarówno juniorzy starsi w starciu z wiceliderem okręgówki KS Panki, jaki młodsi w rywalizacji z dwunastym zespołem klasy „O” Wartą Mstów musieli uznać wyższość rywala.

W mocno okrojonym o odmłodzonym składzie personalnym przystąpili do spotkania z wiceliderem klasy okręgowej juniorzy starsi naszego Klubu. Z powodu gry w sparingach pierwszego zespołu na boisku zabrakło Rogali, Matyi (zdobył gola w meczu seniorów z RKS Radomsko) , Gołębiowskiego (zdobył dwa gole w meczu seniorów z RKS Radomsko) a urazy wykluczyły z gry Pakułę, Wychowańca, Przygodzkiego, Napieraja, Kapkowskiego, Ciepłego i Wiekierę.
Na skutek tych ubytków kadrę uzupełnili zawodnicy z rocznika 2002. Mimo tej mało komfortowej sytuacji i efekcie końcowym porażki,  trener Szymczak był zadowolony z postawy swoich zawodników :Po raz kolejny przekonaliśmy się iż proste straty na własnej połowie kończą się bramkami dla rywali. Choć nasza gra momentami była nie naganna to bardzo dużo było niedokładności przez co traciliśmy płynność w grze. Cieszą na pewno strzelone bramki, martwią natomiast te stracone, po prostych błędach, których nie powinniśmy popełnić”

Gole dla naszego zespołu strzelili Zjawiony, który wykończył indywidualną akcję Malinowskiego, Wójcik, który sprytnym lobem oszukał golkipera z Panek, oraz Ziętary, który uderzeniem z 25 metrów ulokował piłkę w okienku bramki rywali.

KS Skra Częstochowa A1 – KS Panki 3:5 (1:3)
02.02.2019, godz.: 15.00 Stadion MOSiR Skra Częstochowa

Bramki:

1 – 3  J.Zjawiony as. M.Malinowski – 40’

2 – 3 M.Wójcik as. A.Niedźwiedź – 59’

3 – 5 B.Ziętara – 67’

Skład:

A.Kowalczyk – D. Błędowski (45’O.Włodarczyk), K. Wierus, W. Podolski, M. Rudzki, J. Cierpiał, B. Ziętara, A. Niedźwiedź, M. Wójcik, M. Malinowski, J. Zjawiony

W starciu z dużo fizycznie rywalem całkiem nieźle zaprezentowali się nasi juniorzy młodsi. Nie wystraszyli się rywala i stworzyli całkiem ciekawe widowisko okraszone pięcioma golami. Dwa z nich autorstwa Płatka zapisano na konto Skry. Wynik meczu otworzył wspomniany wcześniej płatek, który zakończył wzorowo wyprowadzony kontratak. Drugie celne trafienie Płatka to skutecznie wykonany rzut karny podyktowany po faulu na Kempskim.

Trener Siuda o meczu:

„ W pierwszej połowie drużyna grała zdyscyplinowana taktycznie. Poszczególni zawodnicy dawali dobrą jakość na boisku. W przerwie dokonałem kilku zmian i niestety jakość się obniżyła. Spadło tempo  gry, a co za tym idzie poziom drużyny. Cieszy fakt, że chłopcy nie wystraszyli się rywala i jego znacznej przewagi fizycznej. Podjęli walkę. Były momenty gdzie prowadziliśmy grę , realizując wcześniej nakreślone założenia taktyczne.”

KS Skra Częstochowa B1 – Warta Mstów 2 - 3
02.02.2019, godz.: 17.00 Stadion MOSiR Skra Częstochowa

Bramki:

1:0 K. Płatek (as.Cheliński) – 10’
1:1 Warta - 12'
2:1 K Płatek (as. Kempski) – 28’
2:2 Warta - 45'
2:3 Warta - 85'

Skład:

MITAS (45' Hajda) - CHELIŃSKI (45' Włodarczyk, 63' Józwiak), ZAŁUCKI, MIKOŁAJCZYK(45' Nurek),BŁĘDOWSKI - SZYMCZYK (65'Waroński), ŻABIK (45Krok, 70' Słabosz), MENDRELA (45 Rumin) - JAŃCZYK (45' Lampa), KEMPSKI (45' Kierat, 70,Kubas), PŁATEK (67'Weżgowiec).

zdięcia dzięki www.astar.czest.pl

galeria z meczu - [ZOBACZ]