Juniorzy lepsi od Liswarty Krzepice w drugim test meczu
Junior A1 | 28 stycznia 2019

Nasze zespoły juniorskie w miniony weekend również rozegrały swoje gry kontrolne. Zespół trenera Szymczaka (junior A1 – rocznik 2000/2001) w sobotnie przedpołudnie gościł seniorów Liswarty Krzepice. Po południu na płytę „Lorety” wybiegli juniorzy młodsi (B1 – rocznik 2002/03), którzy zmierzyli się z seniorami Kamienicy Polskiej.

Skra A1 Częstochowa – Liswarta Krzepice 4:3(2:1)
sobota 26.01.2019 g.: 11.00

W drugim test meczu juniorzy starsi pokonali czwarty zespół częstochowskiej klasy okręgowej 4 – 3. W całym spotkaniu nasz zespół długo utrzymywał się przy piłce, cierpliwie rozgrywając swoje akcje ofensywne. Ta cierpliwość i konsekwencja przedłożyła się na stworzenie kilku doskonałych okazji bramkowych, z czego dwie jeszcze przed przerwą na gole zamienili Malinowski i Matyja. Sztuka ta nie udała się Niedźwiedziowi i wspomnianemu wcześniej Malinowskiemu, bo wynik byłby okazalszy. Goście , którzy rzadko zagrażali naszemu golkiperowi celnie do siatki w pierwszej odsłonie trafili zaledwie raz. W tym przypadku nie bez winy był nasz bramkarz.
Co do przerwy nie udało się Niedźwiedziowi i Malinowskiemu udało się po przerwie. Jednak goście również odpowiedzieli dwoma celnymi strzałami.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

Zagraliśmy bardzo dobre pierwsze 45 minut, w których kompletnie zdominowaliśmy rywala stwarzając kilka doskonałych sytuacji, ale ponownie zabrakło wykończenia. W drugiej części gry,  mimo kontroli nad przebiegiem  spotkania nie ustrzegliśmy się kilku błędów indywidualnych, które rywal skrzętnie wykorzystał”

Bramki: Malinowski x2, Matyja, Niedźwiedź

Skład:

A.Kowalczyk – P.Pakuła, R.Kapkowski(45’ J.Cierpiał), W.Podolski, K.Ciepły, B.Ziętara, K.Wierus, , M.Wójcik(45’ J.Zjawiony), A.Niedźwiedź, M.Malinowski , J.Matyja(65’ M.Wójcik)

SKRA (B1) Częstochowa - LKS Kamienica Polska  4 - 2 (3:1, 1:1, 0:0)
sobota 26.01.2019 g.: 16.00

Pierwszy test mecz rozegrali juniorzy młodsi naszego Klubu. Prowadzeni przez trenerów Siudę i Bańskiego zawodnicy pokonali 4 – 2 trzeci zespół częstochowskiej klasy A.

Nasz zespół wykazał się dobrą organizacja gry w fazie ataku. Niezła realizacja przedmeczowych założeń taktycznych, mimo braku kilku kluczowych zawodników. przyniosła efekt w postaci czterech goli. Niestety nasz młody zespół nie ustrzegł się błędów indywidualnych w poczynaniach defensywnych, przez co rywal zdobył dwa gole.

Zdaniem trenera – Robert Siuda:

„ Rozegraliśmy ciekawy mecz. Nie zlękliśmy się fizycznej przewagi rywala. Dobry występ zanotowali młodzi zawodnicy z rocznika 2004, którzy  w meczu debiutanckim przeciwko zespołowi seniorów, podjęli wyzwania i walczyli jak równy z równym. Weżgowiec mógł nawet zdobyć gola ,lecz nie wykorzystał swojej stuprocentowej sytuacji.”

Gole zdobywali:

.1:0 Mendrela (as. Zjawiony) -  8’,
2:0 Żabik (as. Mendrela) – 10 ‘
2:1 LKS Kamienica - 22'
3:1 Zjawiony (as.Płatek) – 27’
 4:1 Włodarczyk  = 49’
 4:2 LKS Kamienica = 51'.

KS Skra:

MITAS - WŁODARCZYK, BŁĘDOWSKI,  CHELIŃSKI, PŁATEK - SZYMCZYK, ŻABIK, MENDRELA - LAMPA, MATYJA, ZJAWIONY.

Grali również: Zioła, Stępień, Jańczyk, Załęski, Hajda, Weżgowiec, Słabosz.

foto: Adam Gromakowski - KS Skra "Święci" z "Loreta Park"  - [zobacz]