Remis starszych, derbowa porażka juniorów młodszych
Junior A1 | 7 października 2018

Z trzech spotkań w kategoriach juniorskich udało nam się w ten weekend wygrać tylko jedno. Zdobyczą kompletu punktów może  poszczycić się jedynie drugi zespół juniora młodszego, który w Szczekocinach pokonał Spartę 3 – 1. Pierwsza drużyna w niedzielny podwieczorek przegrała derbowym pojedynek z Rakowem 0 – 2. Juniorzy starsi w ramach rozgrywek I ligi zremisowali z Odrą Wodzisław Śląski 1 – 1.

Ten mecz chyba na dłużej zalegnie w naszej pamięci. Podopieczni trenera Szymczaka z wielkim uporem atakowali bramkę wodzisławian. Stworzyli kilka wyśmienitych sytuacji do zdobycia gola i gdy wydawało się, że gol to kwestia najbliższych minut, to od 59 minuty  musieli odrabiać straty  !

Drugi zespół juniorów młodszych w Szczekocinach, aż do 78 minuty remisował z gospodarzami. Dopiero na 2 minuty przed końcem za sprawą Rumina prowadzony w tym dniu przez trenera Mruigacza zespół wyszedł na prowadzenie. W doliczonym czasie zwycięstwo trzecim golem przypieczętował Kacper Załęski.

Na zakończenie weekendowych zmagań nasz pierwszy zespół z kategorii B1 zmagał się w roli gościa, ale na STO Arenie z rywalem, z którym pojedynki zawsze wzbudzają dodatkowe emocje. Piłkarze Rakowa nie mogli rozegrać zawodów przy Limanowskiego (z powodu wymiany sztucznej płyty) i podejmowali podopiecznych trenera Siudy na naszym obiekcie.

.

I liga wojewódzka – A 1 – rocznik 2000/2001
Skra Częstochowa - Odra Centrum Wodzisław Śląski 1 - 1
07.10.2018 godz. 12.00
STO Arena Częstochowa, ul. Loretańska 20

W pierwszych minutach  gra naszego zespołu nie przypominała stylu zaprezentowanego w przegranym środowym spotkaniu w Katowicach. Częste straty, proste błędy sprawiały , iż rosła frustracja podopiecznych trenera Szymczaka. Dopiero od 25 minuty akcje Skry zaczęły przynosić efekty w postaci bezpośredniego zagrożenia pod bramką Odry. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali jednak Wierus, Matryja, Przygodzki.
Po przerwie napór i dominacja naszej drużyny nad rywalem zrobiła się jeszcze wyraźniejsza. Niestety, cały czas brakowało skutecznego sfinalizowania akcji.  Ostrzeżenie za to wysyłali zawodnicy w Wodzisławia, którzy kilka razy wyprowadzili szybki kontratak, dwukrotnie zakończony minimalnie chybionymi strzałami !
W 59 minucie dwa błędy w jednej akcji  Kapkowskiego i Pakuły wykorzystał Dawid Brodawka, który ładnym, silnym i technicznym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie.
Napór Skry nie malał, jednak dobrze bronił golkipwe przyjezdnych. W 63 minucie Matyja brzydko sfaulował zawodnika gości i został ukarany nie tylko żółtą kartką przez sędziego, ale i ciosem wymierzonym przez Mailnowskiego. Arbiter usunał sprawcę z boiska i nasz zespół grał z przewagą.
W 78 minucie w polu karnym został sfaulowany Matyja, a Wierus skutecznie ulokował piłkę w bramce rywala zamieniając rzut karny na gol.

KS Skra:

Kowalczyk – Podolski (81' Migdał), Kapkowski, Napieraj, Pakuła – Wierus, Rogala – Niedźwiedź (60' Ciepły), Gołębiowski, Przygodzki - Matyja

gole zdobywali:

0 - 1 Odra - 59'
1 - 1 Wierus (karny) - 78' as. Matyja

.

SLJS - A1 - 1 liga  - komplet wyników SLJS - A1 - 1 liga  - tabele SLJS - A1 - 1 liga  - zawodnicy KS Skra A1

.

SLJM - B1 - 2 liga  - komplet wyników SLJM - B1 - 2 liga  - tabele SLJM - B1 - 2 liga  - zawodnicy KS Skra B1