Za 3 punkty odrobili zaległości !
Junior A1 | 6 września 2018

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo ! Trwa bardzo dobra passa naszych juniorów starszych. Podopieczni trenera Szymczaka w środę rozegrali zaległy mecz z ROW-em Rybnik. Po golu Radka Gołębiowskiego nasz zespół zdobył komplet punktów i awansował na pierwszą pozycję w ligowej tabeli !

Trzeba przyznać, iż start naszego zespołu w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej jest miłym zaskoczeniem, ale i potwierdza możliwości tego zespołu. Wierus, Rogala, Kowalczyk, Gołębiowski to zawodnicy , którzy trenują z pierwszym zespołem. Matyja, Przygodzki, Podolski czy Napieraj są na dobrej drodze aby to osiągnąć. Szkoda, że przewlekłe kontuzję leczą Gola i Wychowaniec, bo potencjał drużyny byłby jeszcze większy.

Przez większość spotkania inicjatywa należała o naszego zespołu. Skra często przebywała na połowie rywala, a dobrze organizowany atak pozycyjny stworzył możliwości do oddawania strzałów na bramkę rywala. W 25 minucie gry , Gołębiowski  będąc przed polem karnym  wymanewrował obrońcę, przełożył piłkę na drugą nogę i strzałem w długi róg umieścił piłkę w bramce obok bezradnego bramkarza miejscowej jedenastki. Gospodarze stwarzali zagrożenie pod naszą bramką jedynie przy stałych fragmentach gry.
Od 70 minuty spotkanie się wyrównało, a natężenie kornerów i rzutów wolnych po stronie rybniczan niepokojąco wzrosło . Dzięki żelaznej konsekwencji gry obronnej udało się zachować czyste konto. W odpowiedzi nasz zespół po groźnych kontratakach mógł podwyższyć wynik, ale doskonałe okazje zaprzepaścili Wójcik i Malinowski.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

„Chciałbym pogratulować drużynie czwartego z rzędu zwycięstwa w lidze, w której jesteśmy beniaminkiem. Chyba dość nieoczekiwanie zostaliśmy liderem, ale przed nami jeszcze wiele spotkań i nie popadamy w hurra optymizm. Dziś zrealizowaliśmy wszystkie założenia przedmeczowe. Zabrakło nam drugiego gola aby w pełni kontrolować to spotkanie, a sytuacji do tego było sporo”

I liga wojewódzka junior starszy A 1 – r. 2000/2001
Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 0 – 2
sobota 01.09.2018 g. 11.00

KS Skra:

A. Kowalczyk - P. Pakuła, W. Podolski (85' K. Ciepły), E. Napieraj, R. Kapkowski - S. Rogala, K. Wierus - R. Gołębiowski, J.Matyja (80' A. Niedźwiedź), M. Przygodzki (66 M. Wójcik), M. Malinowski (88' F. Migdał)

Gole w 25 minucie meczu zdobył Radosław Gołębiowski.

SLJS - A1 - 1 liga  - komplet wyników SLJS - A1 - 1 liga  - tabele SLJS - A1 - 1 liga  - zawodnicy KS Skra A1