Juniorzy starsi zrobili ogromny krok w stronę awansu !
Junior A1 | 13 maja 2018

foto: autor Dominik Spałek

Zwycięstwem nasze drużyny zakończył się mecz na szczycie ligowej tabeli II ligi wojewódzkiej. Skra, choć przegrywała, to  pokonała na boisku przy ulicy Limanowskiego Raków 2 – 1.
Niestety bez punktów z wyprawy do Zabrza wrócili juniorzy młodsi. Ulegli Górnikowi 0 – 2.

Junior starszy A1 – rocznik 1999/00 – II liga wojewódzka
Raków Częstochowa - Skra Częstochowa 1 - 2
niedziela, 13.05.2018 g. 15.30
Częstochowa, ul. Limanowskiego 83

Pierwsza połowa należała do zawodników Rakowa. Skra schowana głęboko w defensywie czekała na ataki zawodników z Limanowskiego i … można rzec, że przespała pierwszą połowę. Raków dominował na boisku i stworzył kilka okazji do zdobycia gola. Udało się to w 32 minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gospodarze głową trafili do bramki strzeżonej przez Kowalczyka. Nasz zespół odpowiedział kilkoma akcjami zaczepnymi i niewykorzystaną szansą Jaworskiego.
Po przerwie zobaczyliśmy odmieniony zespół Skry. Nasza drużyna już teraz wyżej zaatakowała rywala, a z czasem osiągnęła wyraźną przewagę. Teraz gospodarze raz za razem byli w opresji, z której aż do 80 minuty wychodzili zwycięsko. Niewykorzystane okazje Wierusa, Jaworskiego czy idealna niemal okazja Piątkowskiego nie załamały jednak podopiecznych trenera Szymczaka.
Wreszcie po składnej akcji i prostopadłym zagraniu piłki do Jaworskiego, który spod końcowej linii boiska wycofał piłkę na 11 metra do nadbiegającego Piątkowskiego, a ten przytomnie poszerzył podaniem Rogalę, który precyzyjnym strzałem tuż przy słupku ulokował piłkę w bramce Rakowa, doprowadziliśmy do wyrównania. 4 minuty później nasz zespół cieszył się z kolejnego i jak się okazało ostatniego, zwycięskiego  gola w meczu. Tym razem Dominik Marek zagrał piłkę prostopadle, pomiędzy dwoma obrońcami Rakowa do Jaworskiego, który wbiegł w pole karne naciskany przez obrońcę, oddał celny strzał obok bramkarza.

KS Skra:

Kowalczyk – Flak, Opala, Wychowaniec, Pakuła – Matyja (46’ Przygodzki), Rogala, Wierus, Marek (90' Wiekiera) – Piątkowski (76' Norberciak), Jaworski (83' Gołębiowski)

Rezerwowi: Dróżdż, Napieraj, Maciejewski,

Gole zdobywali:

1 – 0 Raków – 25’
1 – 1 Rogala as. Piątkowski – 76’
1 – 2 Jaworski as. Marek – 80’

Junior starszy A1 - Skra  r. 1999/00  - II liga wojewódzka - tabele Junior starszy A1 - Skra  r. 1999/00  - II liga wojewódzka - wyniki Junior starszy A1 - Skra  r. 1999/00  - II liga wojewódzka -zawodnicy

,

Junior młodszy B1 – rocznik 2001/02 – II liga wojewódzka
Górnik Zabrze - Skra  Częstochowa 2 - 0
sobota, 12.05.2018 g. 11.00
Zabrze

Niestety, bez punktów z Zabrza wrócili nasi juniorzy młodsi. Podopieczni trenera Siudy po dobrym meczu przegrali 0 – 2. Nasz zespół od 20 minuty, kiedy to po przegranym pojedynku w bocznej strefie boiska  Okaj strzałem w krótki róg pokonał Biegańskiego starał się gonić wynik spotkania. Dopiero jednak w drugiej połowie osiągnął przewagę nad rywalem. I gdy wydawało się, że doprowadzenie do remisu to kwestia najbliższych akcji skuteczny kontratak wyprowadzili gospodarze, którzy po golu Janika ustalili wynik spotkania.

KS Skra:

Biegański – Błędowski (75’ Marzec), Kapkowski, Migdał (65’ Kempa) , Mendrela  – Schwartzman, Napieraj (41’ Norberciak), Podolski, Juchnik (41’ Gołębiowski)  – Lampa (65’ Nurek), Niedźwiedź

Gole traciliśmy w 20 i 58 minucie gry.

,

Junior młodszy B1 - Skra I r. 2001/02  - II liga wojewódzka - wyniki Junior młodszy B1 - Skra I r. 2001/02  - II liga wojewódzka - tabele Junior młodszy B1 - Skra I r. 2001/02  - II liga wojewódzka  - zawodnicy

..

foto: autor Dominik Spałek